BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Úspěšné záhájení Mamutů

V neděli 28.6.2015 se sešli příznivci cykloorienťáků na tábořišti Vochtánka pod hradem Potštejn. Mamuti z Lipovky přichystali 1. ročník svého cykloorienťáku ve velmi členitém a hlavně co se týká cest rozmanitém terénu. Díky podrobné mapě 1:20 000 ve formátu A3 mohli účastníci zažít skutečný orienťák na horském kole. A po dojezdu prvních se to vše potvrdilo. Většina z 80 účastníků si chválila nový terén a hlavně obtížnost mapovou.

Samozřejmostí pořadatelů byla garance správného umístění kontrol, kterou trošku pokazilo jedno kompletní odcizení kontroly (lampion, kleště i fábor s kódem). V časovém limitu 222 minut zvládl z maxima 1540 bodů vytěžit nejvíce Libor Filip, který posbíral 1340 bodů. Neskutečného výkonu dosáhla v ženách Dáša Tučková s počtem 1020 bodů, což ji řadilo na 8.místo absolutního pořadí. Po dojezdu všech závodníků přišel dokonce kouzelník a při zaslouženém pozdním obědě si mohli všichni shlédnout jeho šikovných a záludných triků. Nakonec následovalo vyhlášení vítězů. Vše bylo dokumentováno našimi fotografy. Více najdete zde: http://mozaika.rajce.idnes.cz/

Ještě musím pochválit všechny účastníky, protože velmi aktivně zakreslili nebo nahráli své trasy na PlayMap, kde si můžete shlédnout hodně zajímavé postupy a zároveň se Vám postezkne, že jste nepřijeli také.

Tímto bych Vás chtěl pozvat na 2. ročník Mamutího cykloorienťáku, který budeme pořádat opět v Potštejně, ale na větším prostoru, protože využijeme mapy z letošního MČR v Hrobu, které pořádá oddíl Vamberka na podzim.

Více na našich web.stránkách zde: http://mamutizlipovky.webgarden.cz/sos-mamuti/mamut-bike-adventure

| Ostatní | rsedlak
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky