BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Superior Bike Adventure 2016: potvrzení favoritů i velká překvapení závodu

Superior Bike Adventure 2016: potvrzení favoritů i velká překvapení závodu Superior Bike Adventure (BA16), nejznámější domácí cyklistický bodovací závod dvojic s mapou, přivedl poprvé stovky účastníků tohoto originálního závodu do Podkrkonoší. Na startu se potkali elitní závodníci z Česka, Německa, Slovenska, Maďarska či Ruska, ale také stovky rekreačních cyklistů. Dvouetapový závod se uskutečnil během soboty a neděle 16. a 17. července s centrem v penzionu Autokempu Lužany u Jičína.

Superior Bike Adventure, oblíbená cyklistická akce, která se každým rokem koná v jiné lokalitě, poprvé ve své šestnáctileté historii zavítala do oblasti Podkrkonoší. Letošní ročník proběhl v terénech, které jsou obecně mezi českými bikery poměrně známé, přesto se pořadatelům podařilo najít místa, která i lokální závodníky překvapila a moc si chváli rozmístění kontrol např. na Krkonošskou vyhlídku nebo vrchol Tábor.

Letošní ročník byl zpestřen horskou Oakley prémii. Předem stanovená časovka do kopce mezi dvěma kontrolami mnohdy zamíchala taktikou závodníků na danou etapu. Vítězi se stali a novými top brýlemi Oakley, se mohou pyšnit, Ksenia Chernikh a Viktor Korchagin, elitní ruští závodníci, medailisté z několika MS v MTBO.

Aby se závodníci zahřáli už před startem, proběhla i anketa s otázkami o spolupráci Bike Adventure a firmy Craft. Závodníci posílali své odpovědi emailem v týdnu před závodem a slosování zpestřilo sobotní vyhlášení. Dva šťastlivci si odnesli funkční prádlo, které do soutěže věnovala firma Craft.

Kategorii Muži vyhráli již po čtvrté v řadě Tomáš Bezouška s Martinem Štěňhou se ziskem 1398 body. Ani mezi Mixy se neodehrálo velké překvapení a s 1320 body zvítězila dvojice Martin Sajal a Dagmar Tučková. Velké drama však proběhlo v kategorii veteránských mixů, kde po sobotní etapě jednoznačně vedli ruští reprezentanti MTBO Ksenia Chernikh a Viktor Korchagin(dokonce absolutním vedením, kdy ziskali nejvíce bodů napříč kategoriemi), avšak špatné naplánování nedělní trati a penalizace za pozdní příjezd je v neděli odsunula o 6 bodů na 2. místo za Janu a Petra Vankovi, kteří získali 1314 bodů. Ĺ˝eny ovládli Kristýna Kolínová a Martina Vrbová s 990 body a hlavní dětskou kategorii BA Family (rodič + dítě do 15 let) jednoznačně ovládli Roman a Samuel Šinkovský s 1040 body.

Superior Bike Adventure - dva dny, ve dvojici, na kole a s mapou

Superior Bike Adventure je bodovací cyklistický závod dvojic, kde si účastníci volí trasu sami podle turistické mapy tak, aby během určeného časového limitu zvládli posbírat co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť rozmístěných v prostoru závodu. Jedná se o závod dvouetapový, první den se jede 6 hodin, druhá etapa pak trvá 4 hodiny. Kolik každý závodník najede kilometrů, je tak dáno jeho fyzickou kondicí, ale i strategií, kterou zvolí při práci s mapou a vymýšlení optimální kombinace kontrol. Spokojení jsou bikeři, kteří zvládnou najet i přes 100 km, stejně jako cyklisté, kteří ve stejné době ujedou třeba jen 20 km, ale cestou si dají v hospodě na osvěžení jedno pivo. A jelikož se jedná o závod dvojic (mužských, ženských či smíšených), které se během závodu nesmí rozdělit, veškeré zážitky jejich prožívání v páru ještě násobí.

Kompletní výsledky na www.bike-adventure.cz

| Bike Adventure | Míša Lacigová
Související články: 2016
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky