BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Superior Bike Adventure 2016: již o tomto víkendu to vypukne!

Superior Bike Adventure 2016: již o tomto víkendu to vypukne! Nejpopulárnější domácí letní orientační závod dvojic na horském kole - Superior Bike Adventure je už za dveřmi. Již tento víkend 16. a 17. července v Podkrkonoší závodníci vystartují do obou etap z autokempu Lužany u Jičína.

Do závodu jsou přihlášeni závodníci ze všech koutů České republiky, ze Slovenska, Maďarska, Německa, Rakouska a dokonce i velká výprava z Ruska, v níchž nechybí ani medailisté z Mistrovství světa v MTBO. O celkové vítězství bude již po čtvrté v řadě usilovat dvojice Tomáš Bezouška a Martin Štěnha.

Pořadatelé se snaží závod každoročně posouvat o stupínek výše a závodníkům přinášet ještě lepší sportovní zážitky. Letošní ročník přináší hned několik novinek.
První novinkou je €žOAKLEY horská prémie". Inspirování horskými prémiemi právě probíhající Tour de France, pořadatelé pro závodníky připravili speciální časovku z kontroly č. 64 na kontrolu 65. Odměnou všem bude nejen jedinečný výhled na panorama Krkonoš, ale aby měli opravdovou motivaci dupat do pedálů, tak nejrychlejší tým vyhraje speciální prémii v podobě brýlí od firmy Oakley!

Další novinkou je druhá mapa pro každý tým zdarma - v rámci základního startovného. S ohledem na závodníky především v kategorii BA Family, která již při své loňské premiéře získala řadu nadšených přívrženců, ale i pro ty, kteří si spíš než závodit jedou užít pohodový sportovní víkend, letos přibude více kontrol v blízkosti centra závodů. Všichni tak můžou objet v časovém limitu vyšší počet kontrol, aniž by se museli vydávat mnoho kilometrů daleko a riskovat tak pozdní návrat.

A aby měl každý, bez ohledu na výkonnost, možnost si domů odvézt nějakou cenu, kromě tradiční nedělní po závodní tomboly, letos pořadatelé ve spolupráci s firmou Craft připravili soutěžní anketu. Kdo se chce zúčastnit soutěže o funkční tílko Craft, musí odpovědět na tři otázky, které najde na webových stránkách či Facebooku závodu.

Na Bike Adventure je o závodníky tradičně skvěle postaráno. Ani letos nebude chybět bohatá nabídka občerstvení a nápojů přímo v centru závodů. Případné zapomenuté oblečení a doplňky pro bezpečnou jízdu na kole pak bude možné doplnit u plně vybaveného stánku Haven a Craft. Sportikus.cz se pro změnu postará o sportovní výživu a Plzeňský pivovar zajistí po závodní, regenerační pitný režim. Pro pohodlnější jízdu a rychlejší mapování si mohou závodníci na místě zakoupit či za poplatek zapůjčit mapníky k uchycení na řidítka kola.

Letos podruhé bude zařazena speciální rodinná kategorie BA Family. V jednom týmu mohou v této kategorii startovat 2 - 4 závodníci. Jednomu z nich musí být v době konání závodu méně než 15 let (ovšem musí absolvovat závod sám na vlastním kole) a jednomu nad 18 let. Všechny týmy v této kategorii navíc čeká dárek od sponzora - serveru www.spolecenske-hry.cz. Pro rodiče menších dětí, které by ještě trasu ujet nezvládly, bude i letos připravený dětský koutek.

Více informací o závodě a průběžně aktualizované novinky o jeho 16. ročníku najdete na www.bike-adventure.cz nebo na Facebooku.

| Bike Adventure | Míša Lacigová
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky