BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Rybákův slídil 2014 - orientační cyklistický závod dvojic ve středním Posázaví

Rybákův slídil 2014 - orientační cyklistický závod dvojic ve středním Posázaví Drazí příznivci kol, orientace v terénu a přírody,

srdečně Vás zveme na šestý ročník závodu Rybákův slídil, který se koná v sobotu 30. srpna 2014 v 10 hodin se startem a cílem v obci Horka II u Zruče nad Sázavou.

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o orientační závod pro širokou veřejnost, kdy jsou v okolí startu rozmístěny kontroly ohodnocené různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů z navštívených kontrol. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro Vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro €žoživení" kontrol jsme pro Vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád Vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů €žpouze" najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na Vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě středního Posázaví okolo Zruče nad Sázavou (do 20 km vzdušnou čarou od Zruče nad Sázavou). Podíváte se do vskutku členité krajiny v okolí řeky Sázavy a jejích přítoků, na místa s dalekým výhledem, ale i k vodě a na další zajímavá místa. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody, začátečníci a romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s menším převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Závod je tedy vhodný pro každého kdo jezdí rád na kole a chce si zkusit orientaci s turistickou mapou. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na Vaší předpokládané trase je přes 530 m n.m. a nejnižší pod 310 m n.m. Vyznavači sjezdů a stoupání si tak mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 150 m nebude těžké najít). Několik fotografií pořízených na trase během její nedávné přípravy je uvedeno na další stránce.

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 11 závodů konajících se na území celé naší krásné republiky. Další specialitou závodu je kategorie BB (blondýna - blondýna) nad rámec standardních kategorií.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je v obci Horka II v okrese Kutná Hora; je dobře dostupné autem z dálnice D1 EXIT 56 a dále 9 km do obce Horka II anebo vlakem do stanice Zruč nad Sázavou a pak 3 km na kole anebo přímo do stanice Horka nad Sázavou.

Přihlášky přijímáme do 28. srpna se startovným 388 Kč pro přihlášené do 25. srpna a 444 Kč pro přihlášené do 28. srpna. On€‘line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

Přijeďte se projet na konec prázdnin do krásné přírody středního Posázaví! Posílíte tím svého sportovního ducha i Vaše orientační schopnosti!

Těšíme se na Vás na startu!

Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY

| Rybákův slídil | Lukáš -Rybák- Novák
Související články: 2014
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky