BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Rybákův slídil 2013 - orientační cyklistický závod dvojic v okolí Orlické přehrady

Drazí příznivci kol, orientace v terénu a přírody,

srdečně Vás zveme na pátý ročník závodu Rybákův slídil, který se koná v sobotu 31. srpna 2013 v 10 hodin se startem a cílem v kempu Popelíky u Orlické přehrady.

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic typu scorelauf s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro Vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro €žoživení" kontrol jsme pro Vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád Vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů €žpouze" najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na Vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě okolí Orlické přehrady a Petrovicka. Podíváte se do členité krajiny okolo Orlické přehrady, na místa s dalekým výhledem, ale i k vodě, do kraje kamenů Petrovicka, k místním romantickým rybníčkům a dále. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s menším převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na Vaší předpokládané trase je přes 600 m n.m. a nejnižší pod 300 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 150 m nebude vůbec těžké najít). Několik fotografií pořízených na trase během její nedávné přípravy je uvedeno níže.

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 12 závodů konajících se na území celé republiky. Další specialitou závodu je vypsání kategorie BB (blondýna - blondýna) navíc ke standardním kategoriím.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je v kempu Popelíky u Orlické přehrady v okrese Příbram; je dobře dostupné autem ze silnice I. třídy č. 4 Praha-Strakonice na silnici III. třídy č. 118 a dále 17 km přes obce Jablonná, Nepřejov a Solenice do kempu Popelíky anebo vlakem do Milína a pak 16 km na kole do kempu.

Přihlášky přijímáme do 29. srpna se startovným 344 Kč pro přihlášené do 26. srpna a 388 Kč pro přihlášené do 28. srpna. On€‘line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

Přijeďte se projet na konec prázdnin do krásné přírody okolí Orlické přehrady!

Těšíme se na Vás na startu!

Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY

| Rybákův slídil | Lukáš -Rybák- Novák
Související články: 2013
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky