BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Rybákův slídil 2012 - orientační cyklistický závod dvojic v Českém středohoří

Drazí příznivci kol, orientace v terénu a přírody,
srdečně Vás zveme na čtvrtý ročník MTBO Rybákův slídil, který se koná v sobotu 25. srpna 2012 v 10 hodin se startem a cílem v obci Oparno v okrese Litoměřice.

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic typu scorelauf s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro Vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro €žoživen퀜 kontrol jsme pro Vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád Vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů €žpouze€œ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na Vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte jeden anebo dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě Českého středohoří. Podíváte se do členitého okolí královny Českého středohoří - hory Milešovky, navštívíte vyhlídky u místních zřícenin hradů, anebo si užijete rychlost rovinatějšího terénu poblíž řeky Ohře. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s menším převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na Vaší předpokládané trase je přes 600 m n.m. a nejnižší pod 200 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 150 m nebude vůbec těžké najít). Několik fotografií pořízených na trase během její nedávné přípravy je uvedeno níže.

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 14 závodů konajících se na území celé republiky. Další specialitou závodu je vypsání kategorie BB (blondýna - blondýna) navíc ke standardním kategoriím.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je v penzionu Černodolský mlýn v obci Oparno; je dobře dostupné autem z EXIT 52 z dálnice D8 (současný konec D8) a dále 3 km do Oparna anebo vlakem přímo do Oparna (z Prahy hl.n. 83 min, z Ústí nad Labem hl.n. 33 min).

Přihlášky přijímáme do 23. srpna se startovným 344 Kč pro přihlášené do 20. srpna a 388 Kč pro přihlášené do 23. srpna. On€‘line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.cz.

Přijeďte si zazávodit na konec prázdnin do krásné přírody Českého středohoří!

Těšíme se na Vás na startu!
Lukáš Novák a AC SAKÉ KATEŘINKY

Fotografie z přípravy trasy

: http://www.mtbo.cz/

| Rybákův slídil | Lukáš -Rybák- Novák
Související články: 2012
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky