BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Rybákův slídil 2010 - orientační cyklozávod dvojic v Posázaví

Drazí příznivci kol, orientace v terénu a přírody,
srdečně Vás zveme na druhý ročník MTBO Rybákův slídil, který se koná v sobotu 28. srpna 2010 v 10 hodin se startem a cílem v obci Zlenice v okrese Benešov.

Rybákův slídil je orientační cyklistický závod dvojic typu scorelauf s časovým limitem 6 hodin. Jedná se o závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je během časového limitu nasbírat co nejvíce bodů. Kontroly a trasu závodu si tedy volí závodníci sami. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Máme pro Vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro €žoživen퀜 kontrol jsme pro Vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, nevadí, pořád Vám zbývá 28 klasických, které stačí pro získání bodů €žpouze€œ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na Vaší strategii, které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv, bude poměrně záležet. Na startu obdržíte jeden anebo dva speciální výtisky turistické mapy SHOCART v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Kontroly jsou umístěny v krásné přírodě Posázaví na východ od Čerčan. Podíváte se kolem meandrující Sázavy i do jejího vzdálenějšího okolí. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s nevelkým převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly jsou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na Vaší předpokládané trase je 515 m n.m. a nejnižší 269 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 100 m nebude vůbec těžké najít). Několik fotografií pořízených na trase během její nedávné přípravy je uvedeno níže.

Závod je součástí seriálu orientačních cyklistických závodů pro veřejnost SHOCART liga, ve které je zařazeno dalších 9 závodů konajících se na území celé republiky. Další specialitou závodu je vypsání kategorie BB (blondýna - blondýna) navíc ke standardním kategoriím.

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je u příjemné restaurace s hotelem a kempem v obci Zlenice přímo u řeky Sázavy; je dobře dostupné autem z dálnice D1 EXIT 21 anebo vlakem cca 1 h cesty z Prahy do Čerčan popř. přímo do Zlenic.

Přihlášky přijímáme do 26. srpna se startovným 233 Kč za dvojici pro přihlášené do 28. července, 288 Kč pro přihlášené do 23. srpna a 344 Kč pro přihlášené do 26. srpna. On€‘line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.ic.cz.

Přijeďte si zazávodit na konec prázdnin do krásné přírody Posázaví!

Těšíme se na Vás na startu!

Slídilové z AC SAKÉ KATEŘINKY

: http://www.mtbo.cz/

| Rybákův slídil | Lukáš -Rybák- Novák
Související články: 2010
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky