BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Pozvánka na báječný sportovní MTBO víkend TransKras 2013

Pozvánka na báječný sportovní MTBO víkend TransKras 2013 Líbilo se vám na závodech MTBO ve Viničných Šumicích? Máme pro vás tip. Přijeďte strávit skvělý víkend s mapou na již tradiční 2- denní MTBO maraton dvojic TransKras. Pro letošní rok jsme pro vás připravili bajkersky vděčnou jižní polovinu Moravského krasu a Drahanské vrchoviny. Levnější přihlášky pouze do 30.6.

26.-28.7.2013

Populární a pohodový MTBO víkend dvojic startuje již za 6 týdnů a to 26.7.2013. Centrum závodu je tentokrát v jižní části regionu a to v Rakoveckém údolí na krásné samotě u lesa zvané U pytláka. Na místě je možnost ubytování v chatkách a stanech. Aktuálně máme téměř 100 přihlášených, takže kapacita chatek se již skoro naplnila. Kdo tedy vyžaduje určité pohodlí po závodech ať s přihláškou neváhá.

A kam vás letos zavedeme?

Letošní ročník jsme posunuli do jižní části CHKO Moravský kras a Drahanské vrchoviny, kde vedle samotného CHKO dominují dva velké přírodní parky a to Přírodní park Říčky a Přírodní park Rakovecké údolí. Na území se také nachází celkem 23 přírodních rezervací.

Jedná se o velký lesní komplex bezprostředně navazující na severní okraj města Brna. Lesy se nacházejí v nadmořské výšce 210 až 575 m a vyznačují se značnou pestrostí. Terén je velmi členitý s výraznými hlubokými údolími a žleby, zvláště protékajících řek. Poklad je většinou rychle sjízdný a je zde spousta voleb zda využít rychlou zpevněnou lesní komunikaci nebo užší pomalejší, ale za to výrazně kratší lesní cestu.

1. etapa

bude ve znamení dlouhé trati a to s 6 hodinovým limitem. Prostor je poměrně rozsáhlý a velice členitý, tudíž je vyloučeno, že by některé dvojice byli schopni objet všechny kontroly. Mapa je zasazena do oblasti na jihovýchod a východ od centra závodu. Stavba trati si pak klade za cíl co nejvíce využít hluboká údolí řek a potoků a znesnadnit tak ideální postup. Odhadovaný počet ujetých kilometrů vítězné dvojice je okolo 110 km.

2. etapa

je krátká s 4 hodinovým limitem a odehraje se v bližším okolí centra a to zejména na jihu a z menší části na západě. Trať je zasazena do hlubokých lesů, kde se budou hodit jak dobré mapové schopnosti tak skvělá pilotáž. Během 4 hodinové etapy se budete pohybovat z 90% po nezpevněných lesních cestách. Přejezdů po silnicích bude minimum. Stavba trati si klade za cíl co nejvíce využít hustou síť lesních cest v této části a donutit závodníky lépe plánovat konkrétní postupy. Odhadovaný počet ujetých km vítězné dvojice je okolo 70 km.

Doprovodný program

TransKras není jen o bajkování s mapou, ale také o příjemném setkání pohodových lidí co mají tento sport rádi a dovedou se také náležitě odreagovat. Na rozjezd se můžete v pátek zúčastnit adrenalinového prologu v noci(pouze pro včas přihlášené) a po náročné sobotní etapě jistě přijde vhod oblíbený CHOBOT a posezení u lahodných pokrmů a nápojů. Jako vždy máme pro vás také spoustu dalších překvapení, výbornou atmosféru a skvělou muziku od DJ xOBa.

Těšíme se na Vás. Více na www.transkras.cz

| TransKras | Roman Daněk
Související články: 2013
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky