BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

O víkendu 24. - 25. července se bikeři prohnali Vojenským újezdem Brdy.

Největší cyklistická akce v Evropě s mapou na řídítkách úspěšně proběhla tento víkend. Týmové dvojice se projížděli v neznámých, krásných terénech Vojenského újezdu Brdy. Páry absolvovaly výšlapy na vrcholy okolo Třemšína a sbíraly kontroly po velké části jihovýchodního plzeňska. Závod měl své centrum v krásném prostředí budhistického areálu nad obcí Těnovice u Spáleného Poříčí.

Unikátní a veřejnosti běžně nepřístupné terény přilákaly vedle 1 200 přihlášených závodníků také početný doprovod účastnící se v nesoutěžní kategorii BA Open. Počasí, které se měnilo s každým dosaženým vrcholem časté defekty, malá možnost veřejného občerstvení a pomoci ve vesnicích udělali z tohoto závodu opravdový €žadventure€œ.

Sobotní etapa probíhala za deštivého a chladného počasí. Časový limit 6 hodin, který měli závodníci na posbírání co nejvyššího počtu bodů, tak byl neúprosnými hodinami boje s fyzickými, ale i psychickými silami. Závodníci se s tímto úkolem poprali velice statečně a do cíle dorazili špinaví a vyčerpaní, ale spokojení a šťastní. V kategoriích mužů i žen svou výkonnost potvrdili favoriti, reprezentanti ČR v MTBO, Lauerman-Hradil a Paulíčková-Chudíková. Zato výsledky kategorie smíšených párů byly napínavé do posledních chvil. Rozdíl mezi první a čtvrtou dvojicí byl pouhých 30 bodů, přičemž kontroly byly bodovány od 10 do 80b.

Nedělní etapa probíhala €žpouh逜 4 hodiny, přičemž únava již byla patrná na všech závodnících. Favoriti v hlavních kategoriích udrželi sobotní náskok a na prvních místech se tak ve všech kategoriích objevili reprezentanti v MTBO (jmenné výsledky viz. Níže).

Loap BA Challenge - výzva pro odvážné.

Inspirací pro závod Merida Bike Adventure byl anglický a australský Pollaris Challenge. Při něm si závodníci vezou veškerou výbavu s sebou, přenocují na daném místě v prostoru závodu a jsou odkázáni pouze na síly své a svého parťáka. Pro jubilejní 10. ročník tak pořadatelé vložili extra závod - Loap BA Challenge, kde účastníci jeli také s povinným vybavením a mezi první a druhou etapou přespali v terénu na jedné, předem určené kontrole. Tuto výzvu přijalo přes třicet nejodvážnějších dvojic a vyplatilo se. Přestože byli závodníci po přenocování promrzlí a špinaví, sdíleli všichni nadšení z dobrodružství. V hlavní kategorii nakonec vyhrál favorizovaný tým Linhart-Toloch.

Více informací na:
www.bike-adventure.cz

: http://www.mtbo.cz/

| Bike Adventure | Míša Lacigová
Související články: 2010
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky