BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

MERIDA BIKE ADVENTURE 2010

Jubilejní 10. ročník bodovacího závodu dvojic 24. - 25. července se již závratně přiblížil! Ambice všech se upínají do Těnovic u Spáleného Poříčí.

Již za několik málo dní odstartují první borci a borky na trať jedinečného závodu Merida Bike Adventure, který spojuje lásku k cyklistice, přírodě, mapě a víru ve svého parťáka. V sobotu 24. 7. v 9 hod. ráno si vyzvednou první týmy bodové hodnoty jednotlivých kontrol a začne velké plánování, dolaďování připravené strategie a boj o co nejlepší umístění.

Na start této nejvýznamnější a největší akce svého druhu v Evropě (cyklistický závod dvojic podle turistické mapy) se postaví 1 200 závodníků z celé ČR, Slovenska, Rakouska, Německa nebo Itálie. O atraktivitě této akce svědčí i fakt, že kapacita závodu byla naplněna již několik málo hodin po spuštění přihlašovacího systému.

Jak se zúčastnit?

V současnosti je již kapacita závodu naplněna, ovšem je stále možnost zúčastnit se BA Open - Bike Adventure nanečisto. Účastník si zakoupí mapu, v daném startovním čase je odstartován z pod startovního oblouku, obdrží bodové hodnoty a může absolvovat svůj Bike Adventure. Sice mimo soutěž (bez startovního čísla a záznamového čipu), ale svůj výkon si s nejlepšími borci může porovnat virtuálně.

Proč?

Protože jubilejní 10. ročník závodu Bike Adventure slibuje opět mnoho nových zajímavých zážitků a překvapení. Každý rok se jezdí v jiném, novém prostoru. Pořadatelé hledají místa pro cyklistiku příhodná, ale méně známá. Toto specifikum přináší závodníkům poznávání i méně známých regionů ČR a podporuje tak cykloturistiku a turistický ruch v daném regionu.V roce 2010 sportovní klub USK Praha navázal spolupráci s Armádou ČR a podařilo se dohodnout exklusivní vstup do jinak veřejnosti nepřístupných oblastí vojenského újezdu Brdy - Jince.

Kdo letos přijede?

Mezi pořadatele i závodníky se zařadí především ti nejlepší evropští MTBO závodníci (MTBO = orientační závody na horských kolech). Tuto sobotu, 17. července skončilo Mistrovství světa a Juniorské Mistrovství světa v MTBO v severním Portugalsku. USK Praha zde mělo hned 4 své zástupce, kteří se zúčastní BA jako pořadatelé. Nutno podotknout, že si z Portugalska dohromady přivezli hned 5 medailí, z toho jednu zlatou! Mezi favority závodu budou určitě patřit reprezentanti Jiří Hradil a Jan Lauerman, který byl v Portugalsku součástí bronzové štafety nebo další bronzová medailistka ze štafetového závodu Barbora Chudíková v týmu s reprezentační kolegyní Renatou Paulíčkovou. V ženách pak jim budou velkou konkurencí loňské vítězky Štěpánka Staňková s Marií Březinovou - čerstvou dvojnásobnou juniorskou mistryní světa. V kategorii MD je nutno upozornit na dvojici rakouských reprezentantů závodících za Teslu Brno - Andrease Riefa a Michi Gigon - několikanásobnou mistryni světa v MTBO a nejlepší závodnici posledních let, která se BA účastní pravidelně, ale vítězství v BA ji zatím stále uniká, vždy byla €žaž€œ 2. Bojovat o druhé vítězství v řadě bude slovenská reprezentantka Stanislava Fajtová s Tomášem Flassikem.

Loap BA Challenge - výzva pro nejodvážnější.

Modelovým závodem Merida Bike Adventure byl anglický a australský Pollaris Challenge, kde si závodníci vezou veškerou výbavu sebou, přenocují na daném místě v prostoru závodu a jsou odkázáni pouze na síly své a svého parťáka. Pro jubilejní 10. ročník tak pořadatelé vložili extra závod - Loap BA Challenge, který jedou účastníci i s povinným vybavením a mezi první a druhou etapou spí v předem neznámém místě na trase závodu. Ještě náročnější závod, ale také silnější a zajímavější zážitek. Tuto výzvu přijala zhruba třicítka nejodvážnějších.

Více informací na: www.bike-adventure.cz

: http://www.mtbo.cz/

| Bike Adventure | Míša Lacigová
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky