BIKE-O.cz
Bike-Orientační závody dvojic a jednotlivců

Kladenská klika 2002

Kladenská klika je orientační závod dvojic na horských kolech. Je určen všem, kteří umí jezdit na kole a alespoň trochu se vyznají v turistické mapě. V prostoru konání závodu bude umístěno 10-15 kontrol, které budou mít soutěžící dvojice zakreslené v mapě.

Zveme Vás na 4. ročník orientačního závodu horských kol

Kladenská klika 2002

Termín: neděle 10. listopadu 2002 v 10:00 hod (prezentace od 9:30)

Pořadatelé: Labyrint-Klub Spirála Kladno a SMS Team

Popis závodu: Kladenská klika je orientační závod dvojic na horských kolech. Je určen všem, kteří umí jezdit na kole a alespoň trochu se vyznají v turistické mapě. V prostoru konání závodu bude umístěno 10-15 kontrol, které budou mít soutěžící dvojice zakreslené v mapě. Cílem závodu je ve stanoveném časovém limitu najít v terénu co nejvíce kontrol & pokud možno všechny. Časový limit pro absolvování závodu je 4 hodiny od startu dvojice. Překročení limitu neznamená vyloučení ze závodu, ale bude penalizováno odebráním bodů za nalezené kontroly a to v poměru: každých započatých 5 min=1 kontrola.

Tratě: všechny kategorie mají stejné kontroly, pro objetí všech bude třeba najet cca 40-50 km (v ideálním případě). Prostor závodu je vytyčen v oblasti Kladno & Rudná- Beroun & Křivoklát.

Mapy: 1:50 000, černobílá s vyznačením a slovním popisem kontrol

Doporučené vybavení: horské nebo trekkingové kolo, mapník, svačina a pití na cestu, kvalitní oblečení (může být i kolem nuly), turistická mapa Okolí Prahy-západ

Kategorie:

senioři 1(nejzkušenější) & věkový průměr dvojice přes 40 let
senioři 2 - věkový průměr 18-40 let
junioři (nejrychlejší) - věkový průměr pod 18 let, ale oba starší 12 let
rodinné týmy - dvě generace rodiny, věk mladšího do 12 let, ve výjimečných případech mohou být i trojice

V případě účasti méně než 3 dvojic v dané kategorii bude tato sloučena s věkově a výkonnostně nejbližší kategorií

Místo konání a prezentace: Kladno-Kročehlavy, Labyrint-Klub Spirála, ul. Na Růžovém Poli 2672 (objekt a zahrada bývalé mateřské školy), příjezd z Prahy, Berouna, Rakovníka nejlépe z karlovarské silnice přes Velké Přítočno, ze směru od Slaného přes město směr Praha. Začátek prezentace v 9:30 hod

Start: první dvojice cca v 10:10, další v intervalu 3 minuty

Cíl: V místě startu, časový limit pro absolvování celého závodu je 4 hodiny pro všechny kategorie, cíl bude uzavřen v 16:00. V cíli teplý nápoj a malé občerstvení.

Startovné: 80,- Kč/dvojice

Přihlášky: nejlépe e-mailem na pafik@volny.cz

Info: Pavel Štáfek, tel.: 603752359, 312687021, e-mail: pafik@volny.cz, www.volny.cz/klubspirala

Další ustanovení: Všichni závodníci jsou povinni mít po celou dobu závodu na hlavě přilbu a dodržovat pravidla pohybu na pozemních komunikacích. Závod je pořádán pro radost z pohybu a je určen široké veřejnosti rekreačních sportovců a turistů.

: Spir??la

| Kladenská klika | Radovan -RaMach- Mach
Související články: 2002
Loading...
BIKEMAT - cyklo slevy, výprodeje, akční nabídky